Osnovnošolci obiskali vodarno v Podgradu in čistilno napravo na Meleh

V petek, 19.11.2021 so učenci osnovne šole Gornja Radgona obiskali vodarno v Podgradu in čistilno napravo na Meleh ter se seznanili s celotnim vodnim krogom.

Obisk se je izvedel v okviru projekta Erasmus+: “Keep your water clean, live the world” oz. “Ohranimo vodo čisto in živimo svet”, v katerem sodelujejo še s štirimi državami: Španijo, Turčijo, Poljsko in Grčijo. Pri izvedbi naravoslovnega dne so sodelovali sodelavci Komunale Radgona Anton Rožman, Nina Šenekar in Tadeja Zupančič ter Maja Vogrinec, Anja Brenčič in Mitja Kocjan iz JP Prlekija.

V okviru naravoslovnega dne so se učenci naučili od kod pitna voda, kako poteka priprava pitne vode in distribucija slednje v omrežje. Nadalje so se spoznali z osnovami delovanja čistilne naprave in čiščenja odpadnih voda.

Na naslednji povezavi si lahko ogledate utrinke naravoslovnega dne: http://813.ablak.arnes.si/piwigo/index.php?/category/551 (Vir: Osnovna šola Gornja Radgona)